Plywood Çeşitleri

Plywood ÇeşitleriHer iki yüzey film, boya, kağıt ve polipropilen katmanlarla özel olarak kaplanabilmektedir. Bu sayede aşağıdaki tiplerde plywoodlar piyasada yer almaktadır.

Fenolik Filmli Plywood; Beton kalıplarında kullanılır. Sıva yapılmayacak yüzeyler elde etmek için kullanılır.

Filmsiz Plywood; Beton kalıplarda, sıva yapılacak beton yüzeyler elde etmek için kullanılır.

Ayrıca mobilya, matbaa, ambalaj gibi sektörlerde bir çok kullanım alanında tercih edilmektedir.

WISA-Hexa; Altıgen (petek) dokusu ile TIR dorselerinde, otomotiv, tribün inşaatlarında üzerinde gezilecek ve yük taşınacak yüzeyler elde etmek için kullanılır. Finlandiya UPM grubundan ithal edilmektedir.

Balko Wiremesh; delikli dokusu ile altıgen dokuya alternatif bir yüzeye sahiptir. Gene Hexa modelinde olduğu gibi TIR dorseleri, otomotiv, tribün inşaatlarında üzerinde gezilecek ve yük taşınacak yüzeyler elde etmek için kullanılır.

Balko Turboply; Yeni nesil plywoodlardan olan bu ürünün her iki yüzeyi gri renkli kalın polipropilen film kaplıdır. Bu sebeple yüzeyin basınçla ya da beton kimyasalları ve su sebebiyle aşınması mümkün değildir.

Plastik Plywood; Yeni nesil plywood olan bu ürün PVC esaslı ve beraberinde özel katkıları ile ahşap olmayan fakat beton kalıpta plywood’dan 2 kat daha fazla dayanıklı olan bir malzemedir. Bu sayede kalıpta kullanım sayıları açısından kıyaslandığında kalıp maliyetlerini çok ucuza çeken bir üründür.

Plywood Konularımız;